Петко Христов стартира с победа срещу Аталанта

Публикувано на: 09.09.2017 20:04

Петко Христов
Петко Христов стартира официалните си мачове с победа, като гост на Аталанта при формациите до 21.

Българинът, който имаше тежка битка при дебюта си за младежкия национален отбор, преди дни и излезе контузен от нея, стегна зъби и участва в победата на селекцията водена от бившия играч на Фиорентина и Наполи, и доскорошен треньор на националите до 17 на Италия - Емилиано Биджика.

Петко бе в центъра на защитата с 20-годишния си колега и също новобранец Хулиан Иланес.

Връстник на петко и също дебютант, 18-годишният хърватин Йосип Маганич, вкара първия гол в 61-ата минута, а 20 минути по-късно, техният връстник Рикардо Сотил, асистирал за първото попадение, сам реализира за 2:0. Любопитното е, че младият италианец е роден именно в Бергамо, откъдето е и Аталанта. Привлечен е от Торино през миналия зимен трансферен прозорец.