ЦСКА би и Балкан, стои еднолично първи

Публикувано на: 08.10.2017 18:57

ЦСКА взе емоционална победа над Балкан Ботевград с 4:2 и продължава да стои на лидерската позиция с 24 точки, плътно следван с по 24 от Септември Симитли и Хебър, а на 4 точки е Вихрен Сандански.

Първото полувреме завърши 1:0 за Балкан, с гол дошъл от детинска грешка на вратаря Бахтарлиев. През втората част Валентин Илиев направи успешни рокади в нападение и влезлите Йоан Маринов и Спас Спасов дадоха възможоност на забития на върха Емил Гъргоров да импровизира в сгъстената защита на съперника.

Тони Стоичков с глава възстанови равенството. Но вместо да увелечи преднината си ЦСКА припоиля няколко възможностки, отлично на вратата на гостите работеше и Емил Петров.

Все пак брилянтна контраатака доведе Гущеров до опасна близост, той стреля неуспешно, но  Спасов се намеси добави успешно и ЦСКА поведе. Сякаш мачът бе приключил, защото положенията следваха едно след друго пред Петров, когато при един от редкитке слизания до вратата на ЦСКА се стигна до пряк свободен удар и изравнителен гол, отново след неубедителна игра на Бахтарлиев.

Няколко минути по-късно Емил Гъргоров вече бе зад топката за наказателен удар. Съдията отсъди недискутируема дузпа за нарушение срещу връхлитащия Йоан Маринов. Гъргоров не позволи на Петров дори да мръдне от мястото си. Отново Емил Гъргоров оформия крайния резултат, като реализира с ... глава.