Калоян с гол, картон и точка срещу Наполи

Публикувано на: 03.03.2018 17:25

©iamnaples.it
Калоян Кръстев
Централният нападател на младежкия национален отбор Калоян Кръстев изигра страхотен мач срещу Наполи в италианската Примавера за 2:2 на неговия Болоня, като гост.

За първи път от преминаването си на Ботуша, българинът стартира в основната единадесеторка и това беше точния ход за неговия отбор, защото предстоеше рецитал на воля и победен 3-мартенски дух на Калата.

Гол, жълт, картон и точка с 10 души. Това е активът на доскорошният играч на Славия.

В края на първото полувреме Болоня поведе, но още в първата част на второто неаполитанците изравниха в 50-ата минута. Тук заработи лидерският характер на Кръстев, който поведе своите, като ужилен и още в 54-ата наказа вратаря Маурицио Шаепер. Публиката не посрещна с ентусиазъм радостта на Калоян, на което той отвърна със същата любезност и получи жълт картон от арбитъра.

Болоня владееше положението, но за втори жълт картон в 67-ата минута бе изгонен Матиа Кодзари.

Наполи реагира с пускането на Рафаеле Русо по лявото крило, а Болоня опита да затвори фланга на Русо с Емиляно Патарело, който замени именно Кръстев и подсили дясната линия.

За голямо съжаление, в 80-ата минута натискът на домакините доведе до попадение именно на Русо и двата тима си поделиха по точка в актива.