Андреа с победа, Петко запазен за Купата

Публикувано на: 02.02.2019 18:18

Петко Христов
Козенца взе важна победа над Читадела с 2:0, а пряк свидетел на успеха стана новото попълнение Андреа Христов, който беше в групата за двубоя. Това бе първия успех на южняците от 23 декември насам, но пък от друга страна за повече от 3 месеца имат допусната едва една загуба и отборът се стабилизира успешно. Головете за победата паднаха през втората част. Най-напред новоприлвеченият от Новара халф Даниеле Скиедоне вкара за 1:0 в 48-ата минута, а в 65-ата Дженаро Тутино, преотстъпен от Наполи, оформи крайното 2:0.

Петко Христов, близнакът на Андреа не бе в групата за гостуването на Тернана на Ренате. тимът от Терни изпусна победата и завърши 1:1. Петко обаче ще има много важна задача в отложения през седмицата мач от втория кръг за Купата на Италия, гостуване на Витербезе в сряда от 19.30 часа.