Нови 2 гола и победа за Алекс в Италия

Публикувано на: 03.03.2019 20:55

Алекс Кирилов
 Алекс Кирилов изстреля два празнични снаряда във вратата на Лече, навръх 3 март и бе с основна заслуга за победата на Пескара с 4:2 на базата в Сан Анджело.

Още в 8-ата минута 1909-сантиметровият русенец демонстрира висока скорост, надбяга защитата при подаване от крилото и разстреля вратаря със силния си ляв крак.

В 21-ата Лече изравни с гол на Ламакиа. Русенецът не търпя дълго положението и този път  в него сработи вродения голов нюх. Позициониране, търпеливо изчакване, грешка на защитата и нов разстрел с левия крак.

Конкурентът му в състава на съперника - Ламакиа също вкара за втори път в 44-ата минута първото полувреме завърши при 2:2.

През втората част Алекс пропусна да реализира хет-трик, когато успя да навърже защитата, да излъже вратаря, но топката не попадна в мрежата. Съотборниците му Кярела и Абонифо имаха повече шанс и покачиха до крайния резултата в двубоя 4:2

След прекъсването за новогодишните празници, Алекс има вече 5 гола от 6 мача в актива си.