Героични българки вдигнаха националния флаг в Прищина и спечелиха поклон

Публикувано на: 11.08.2019 22:22

Българският девически национален отбор до 20 години по баскетбол спечели финала срещу Финландия в Прищина с 80-75 и класира страната ни в елитната Дивизия А от следващия шампионат.

Брилянтен отбор, какъвто България не е имала отдавна. С много силен спортно-технически статус и спортен победен дух.

Карина Константинова спечели признанието на феновете за най-полезен играч на шампионата с преднина от 8 процента при гласуването пред основния си конкурент, британката Лорен Кристи.

За най-полезен играч по статистика на първенството бе обявена финландката Лота Века. Тя имаше убийствено предимство още преди двубоя с България.Но във вота на феновете събра едва 2%.

При всички случаи и Лота бе много силен състезател във финала. Не по-малко почти двуметровата и цветнокожа сънародничка Авак Куйер. Но всички те бяха безусловно в сянката на българските, водени от старши треньора Татяна Гатева, нейната помощничка Албена Бачкова и едва 168-сантиметровата Карина Константинова. карина наниза 16 точки срещу 12 на Века.

Тази вечер в Прищина звуча българският химн. Тази вечер звуча "Мила Родино!" Тази вечер се вдигна българският флаг. Тази вечер България беше номер 1, заради едни фантастични и героични българки. Тази вечер валяха златни фойерверки. Тази вечер звуча "We are The Champions!"