Димо Кръстев се завърна с умора, характер, разгромна победа и гол във Фиорентина

Публикувано на: 27.10.2019 18:05

Димо Кърстев се завърна с гол.
Само три дни след победата над Малта и тежка квалификация в Норвегия, капитанът на българския национален отбор до 17 Димо Кръстев не само успа да се придвижи до Флоренция, но и смъртно уморен да стисне зъби и влезе за цял мач срещу Виртус Ентела.  И не само да играе за Фиорентина, но и да даде импулс гол.

На два пъти за по няколко минути виолетовите подчиниха и съсипаха гостуващия тим на Виртус. В 52-ата минута Фалу Сене откри резултата. До този мач, една година по-младият сенегалец вече беше вкарал 9 гола в 6 мача.

В 55-ата минута дойде головият миг на 194-сантиметровия Димо Кръстев и бургазлията с глава покачи на 2:0.

В края, за две минути, отново Сене вкара на два пъти в 85-ата и 87-ата минута, за своя хет-трик, победата с 4:0 и голова сметка вече 12 гола в 7 мача.

Припомняме, че преди ден централният нападател Александър Кирилов вгара победно срещу Фрозиноне, при победата с 2:0 на Козенца, като гост.

Димо Кръстев пък, макар и на традиционно дефанзивна позиция, вкара срещу Австрия за 1:1 в квалификациите.

По-късно тази вечер, Петко Христов излиза срещу Виртус Франкавила.